מאמרים

כל העדכונים והמחקרים על הרדמה וסיכוניה

כתבה שפורסמה בעיתון “תצפית”, הביאה סקירה נרחבת של מחקרים ועדכונים מעולם ההרדמה. לנוחיותכם, הכתבה מובאת בטקסט המדויק, וגם בגירסא המודפסת שלה בקישור שבסוף הכתבה.

בעצימת עיניים?

החשש התמידי מקבל בסיסו מחקרי: להרדמה עלולה להיות השפעה מזיקה בטווח הקצר והארוך * הרדמה אזורית אינה עדיפה בהכרח, וההזיות השכיחות אינן נטולות סיכון * המומחים ל”הפלס”: “תחת פיקוח מרדים מומחה, החשש בס”ד הוא מזערי”

לפני כשנה נערך בבית חולים בהונג קונג מחקר, שבו השתתפו שתי קבוצות ילדים שעברו ניתוחים בהרדמה. כל קבוצה ...

המשך קריאה

הרדמה מלאה בחולי סוכרת

מחלת הסוכרת פוגעת בכ-6-8% מהאוכלוסייה הכללית (כ-400,000 חולים), והשכיחות הולכת ועולה עם הגיל.  סוכרת היא למעשה הפרעה סיסטמית במערכת האנדוקרינית, של חוסר או הפחתה בהורמון האינסולין, המנהלת את רמות הסוכר בדם. הסוכר נחשב למקור אנרגיה עיקרי ומרכיב בסיסי במטבוליזם. מאחר ולמערכת האנדוקרינית השפעה על איזון כמעט על כל מערכת בגוף, מטופלים סוכרתיים הם בעלי סיכון מיוחד במצב של הרדמה מלאה.

מחלת הסוכרת לסוגיה

סוכרת סוג 1 – ...

המשך קריאה

הרדמה בניתוח קיצור קיבה- כל מה שרציתם לדעת ולא העזתם לשאול

ניתוח בריאטרי – הפתרון האפקטיבי ביותר

ניסיונות הולכים ומתגבשים לרדת במשקל, מגפת ההשמנה ההולכת ומתפשטת וחוסר הצלחה ביצירת שינוי מהותי באורח חיי הסובלים מהשמנת יתר הביאו לחיפוש אחר פתרונות יעילים וברי קיימא. עם ההבנה ההולכת ומתגבשת בשנים האחרונות כי דיאטות, שינוי אורח חיים ויישום הרגלי תזונה ופעילות גופנית אצל הסובלים מהשמנת יתר חולנית אינם מביאים לתוצאות מספקות ולירידה משמעותית במשקל, הפך הניתוח הבריאטרי לפתרון העיקרי המומלץ לבעיה של השמנת יתר והשמנת יתר חולנית.

האם ניתוח בריאטרי מתאים לי?

כיצד ...

המשך קריאה

הרדמה מלאה בחולי לב

הלב הפועם בנו – חיוניותו של לב בריא

הלב הוא מרכז חיינו, האבר המרכזי המפעיל את האדם והאחראי העיקרי לשמירה על איכות חיים, על בריאות תקינה ועל השמחה הטבעית הנגזרת מכך. אורח חיים דינאמי, גנטיקה, השמנת יתר וכולסטרול, לחץ דם גבוה וסוכרת – אלו הם רק חלק מגורמי הסיכון הרבים ההופכים כל חולה לב לרגיש ופגיע כל כך.

מחלות לב – הגורם השני בגודלו לתמותה בישראל

למעשה, מחלות הלב על הסוגים ...

המשך קריאה

חוות דעת רפואית


חוות דעת רפואיתחוות דעת רפואית

חוות דעת רפואית היא למעשה מסמך רפואי לכל דבר ועניין, המפרט את חוות דעתו של רופא מומחה בתחום רלוונטי, בנוגע למצבו הרפואי של התובע וקשר סיבתי בינו לבין האירוע הנידון.

מתי נדרשת חוות דעת רפואית?

בהתאם לתקנות סדר הדין האזרחי התשמ”ד-1984, כל הליך משפטי הנוגע בתחום נזקי הגוף או הנפש, כמו במקרה של תאונת דרכים, תביעה בגין רשלנות רפואית, תביעות פעולות איבה, ...

המשך קריאה

הכל על טיפולי שיניים בהרדמה מלאה

אחד המקורות העיקריים להיוולדותו של טרנד טיפולי השיניים בהרדמה המלאה לפני כעשור, היה החרדה הדנטאלית, ועד היום בחלק גדול מהמקרים מבוצעת הרדמה מלאה במהלך טיפולי שיניים מסיבה זו.

הרדמה מלאה דנטאלית היא תחום התמקצעות במסגרת הרפואה המרדימה. חומר ההרדמה השכיח ביותר בהרדמה הדנטאלית המקומית הוא הלידוקאין. תוחלת החיים שלו בגוף היא בין שעה לשעתיים. ניתן לשלב גם חומרי הרדמה לטווח ארוך, בהתאם לטיפול, לנתונים האישיים של ...

המשך קריאה

הרדמה כללית בניתוחים פלסטיים

יותר מ-11 מיליון (!) ניתוחים פלסטיים בוצעו בארה”ב לבדה בשנה שעברה. עם העלייה בהליכים המתקדמים יותר ופולשניים פחות, אנו עדים לעלייה משמעותית בניתוחים הפלסטיים שאנשים מוכנים לעבור.

עם הנתונים הללו, ולאור העובדה שניהול ההרדמה חשוב לפחות כמו ניהול הניתוח עצמו, הרדמה יעילה ובטוחה בניתוחים פלסטיים, הופכת להיות הכרחית עוד יותר מהרגיל. לכך מתווספת העובדה שמטופלים לאחר הליכים כירורגיים פלסטיים וקוסמטיים, לרוב אפילו לא מתאשפזים, או שמתאשפזים ל-24 שעות ומשתחררים. לטכניקת ההרדמה יש כוח עצום להשפיע על ההתאוששות וההחלמה מהניתוח, ...

המשך קריאה

ניתוח קיסרי פרטי

מדי שנה מופנות אלפי נשים בישראל לניתוח קיסרי במועד קבוע מראש, וזאת עקב מצבים רפואיים העשויים להוות סכנה בעת לידה וגינאלית. הליך זה מבוצע בבית החולים על ידי הצוות הרפואי, בדרך כלל ללא כל היכרות מוקדמת או היכרות מועטה עם היולדת עצמה. ואולם, כיום יכולות נשים לבחור ניתוח קיסרי פרטי , המבוצע על ידי רופא בכיר שמכיר היטב את היולדת ואת מצבה הבריאותי. לכל יולדת עומדת ...

המשך קריאה

כל מה שעליך לדעת לפני ניתוח תחת הרדמה כללית


תכנון קדימה

בררו כמה שיותר פרטים על סוג ההרדמה שאתם עומדים לעבור, הרדמה כללית או אזורית, על הניתוח ועל בית החולים בו אתם עומד יםלעבור את הניתוח. עליכם להקדיש קצת מחשבה גם להתמודדות עם ההחלמה שלאחר הניתוח. קחו בחשבון את האפשרות שתשהו בבית החולים יותר זמן מהמתוכנן ושתזדקקו לעזרה וטיפול ארוך טווח בבית.

מה לומר לרופא המרדים?

אמרו לרופא המרדים שלך בדיוק אילו תרופות אתם נוטלים, הוא אחד הדברים החשובים ביותר לפני פרוצדורה הכרוכה בהרדמה, במיוחד ...

המשך קריאה

ניתוח פרטי – כבר לא מנת חלקם של עשירים

מה המשמעות של ביצוע ניתוח פרטי בישראל ולמי זה מתאים?

 

עד לפני 2 עשורים, ניתוח פרטי היה סוג של חלום רחוק עבור רוב תושבי ישראל. אף אחד לא התעניין, לא שאל ובוודאי שלא העז להזמין ניתוח פרטי בבית חולים.

המציאות השתנתה, ושרשרת של אירועים והתפתחויות הביאו לכך שכל אדם שלישי במדינת ישראל מחזיק בביטוח בריאות פרטי. בחלק מהמקרים הביטוח המשלים שמספקות קופות החולים יספיק כדי לממן כל ניתוח שהמטופל ירצה, גם אם יבחר במסלול של ניתוח פרטי, ...

המשך קריאה
Page 1 of 2 12