מאמרים

הרדמה בטיפולי שיניים

שני פקטורים קריטיים יש כשמדובר בהרדמה – סוג חומרי ההרדמה והמינון. חומר הרדמה מתאים מסייע לא רק להרדמה עצמה, אלא גם להחלמה לאחר מכן. המינון משמעותי מאד לגיל המורדם, למצבו הבריאותי, לסוג ההרדמה הנבחרת ולסוג החומר.  רופא השיניים מפעיל שיקול דעת בעצמו כשמדובר בהרדמה מקומית, אבל מה קורה כשמדובר בטיפול שיניים בהרדמה מלאה או בטשטוש הכרתי?

 הרדמה מקומית מתבצעת בשימוש אצל רופא שיניים לעיתים תכופות ביותר, וברוב המכריע של המקרים אין איתה בעיה מיוחדת.
בשנים האחרונות נפוצה יותר הרדמה מלאה או טשטוש הכרתי בטיפולי שיניים נרחבים וגדולים, בעיקר כשמדובר בהשתלות עצם לפני השתלות שיניים , ובהשתלות מספר רב של שיניים בעת ובעונה אחת, או במצבים של חרדה גדולה מפני הטיפול.
התפתחותו של תחום ההדרמה המלאה או הטשטוש ההכרתי ברפואת השיניים בשנים האחרונות, הביא לעלייה משמעותית במספר האנשים הפונים לטיפולי שיניים, שקודם לכן דחו אותו מפאת חרדה דנטאלית.

רופא מרדים בשירות רפואת השיניים

שירותיו של רופא מרדים נדרשים בכל הרדמה מלאה וטשטוש הכרתי, גם אם מדובר בטיפולי שיניים בהרדמה מלאה. רק רופא שעבר הכשרה מיוחדת יכול לבצע הרדמה מלאה בעצמו, ובכל מקרה רצוי ועדיף שרופא מרדים מומחה יבצע אותה, ושרופא השיניים, כמו בכל הליך כירורגי אחר, יטפל בשיניים ולא יצטרך במקביל לדאוג גם למצב המורדם.

רופא מרדים מתאים למטופל את סוג ההרדמה, את סוג חומרי ההרדמה וכמובן את המינון המתאים לו.

לפני טיפול שיניים בהרדמה מלאה

כמו לפני כל ניתוח, הרופא המרדים חייב לקבל את כל המידע לגבי מצבו הבריאותי של המטופל, תרופות שהוא נוטל באופן קבוע, מחלות כרוניות שהוא סובל מהן ואפילו מידת החרדה שהוא נמצא בה. רופא מרדים יכול להוריד את רמת החרדה באמצעות טיפול תרופתי מתאים, ולכן כדאי שהמטופל ייפגש עם הרופא המרדים לפני ההרדמה. כך הוא יבין את הצפוי לו, יקבל מידע על ההרדמה עצמה ובמקרה הצורך, יקבל גם טיפול נוגד חרדה.

במקרים מסוימים, ימצא הרופא המרדים לנכון לשלוח את המטופל לבדיקות לפני ההרדמה, ואולי אף מרשם לתרופות נוספות.

אודות מרדימים:

מרדימים בע”מ קם כדי לספק לכם שירות איכותי, מקצועי ומיומן של הרדמה עם הביטחון שיש מי שמעניק לכם ליווי אישי מתחילת התהליך ועד סופו ומחויב לשמירה על שלומכם בכל רגע בתהליך. הסגל הרפואי של מרדימים בע”מ מקצועי, מיומן ובעיקר מומחה. הרופא בוחר עבורכם את סוג ההרדמה, מכין אתכם להרדמה כראוי, רגיש לצרכיכם ולחששותיכם ומלווה אתכם גם במהלך ההתאוששות וקשיי ההחלמה. למידע נוסף - צרו עמנו קשר